Veri Gizliliği Bildirimi

Affidea Web Sitesi Veri Gizliliği Bildirimi
Son güncelleme: 16.01.2019

Affidea, gizliliğinize saygı duyar. Bu Gizlilik Bildirimi kim olduğumuzu, hakkınızdaki kişisel bilgileri nasıl topladığımızı, paylaştığımızı ve kullandığımızı ve gizlilik haklarınızı nasıl kullanabileceğinizi açıklar. Bu Gizlilik Bildirimi, intermed.gen.tr  adresindeki web sitemiz aracılığıyla topladığımız kişisel bilgiler için geçerlidir.

Kişisel bilgilerinizi kullanmamıza ilişkin sorularınız veya endişeleriniz için bu Gizlilik Bildirimi altında verilen iletişim bilgilerinden bize ulaşın.

Hızlı bağlantılar
Konuya ilişkin bütün bilgileri almak için bu Gizlilik Bildirimini sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Öte yandan, bu Gizlilik Bildiriminin yalnızca belirli bir bölümüne erişmek istiyorsanız aşağıdaki ilgili bağlantıya tıklayarak o bölüme gidebilirsiniz.

Affidea Türkiye, tanısal araştırma, klinik laboratuvarlar hizmetleri verir.

Kişisel verilerinizin veri sorumlusu Affidea’dır.

Affidea bu Web Sitesi aracılığıyla ne tür kişisel bilgiler toplar ve bunu neden yapar?
Hakkınızda toplayabileceğimiz kişisel bilgiler aşağıdaki kategorilere dahildir:
 • Kendi isteğinizle sağladığınız bilgiler
Web Sitemizin bazı bölümleri kendi isteğinizle kişisel bilgiler sağlamanızı isteyebilir. Örneğin:
 • kliniğimizden beklediğiniz sağlık hizmeti türü veya iletişim bilgileriniz (çevrim içi kayıt için),
 • hizmetlerimiz hakkında geri bildirim (memnuniyet anketi),
 • bültenlerimize kayıt olmak isteyip istemediğiniz,
 • sorularınızı iletişim formu aracılığıyla bize iletmeniz,
 • Affidea'daki bir mevkiye iş başvurusu yapmak istediğinizde kariyer bölümümüzü kullanmanız.
Veri toplama ve işleme sebeplerimiz, verileri topladığımız esnada size iletilecektir.

Genel olarak, sizlerden topladığımız kişisel bilgileri yalnızca bu Gizlilik Bildiriminde belirtilen amaçlar veya kişisel bilgilerinizi topladığımız esnada size açıkladığımız amaçlar doğrultusunda kullanacağız. Bununla birlikte, yürürlükteki veri koruma yasaları tarafından izin verildiği takdirde kişisel bilgilerinizi size bildirdiğimiz amaçlar ile uyumsuz olmayan diğer amaçlar doğrultusunda da (kamu yararına yönelik arşivleme amaçları, bilimsel veya tarihi araştırma amaçları veya istatistiksel amaçlar) kullanabiliriz.

Mevcut Web Sitesi Gizlilik Bildirimi, bu Web sitesi dışında sağladığımız sağlık hizmetleri kapsamında topladığımız kişisel veriler için geçerli değildir. Bunun için lütfen hastalara yönelik ilgili veri gizliliği bildirimimize Kişisel Verilerin Korunması’na bakın. Diğer kişisel veri toplama durumlarında, kişisel verileri neden ve nasıl işlediğimizi açıklamak için özel veri gizlilik bildirimi sağlıyoruz.

Affidea, kişisel bilgilerimi kiminle paylaşıyor?

Kişisel bilgilerinizi aşağıdaki alıcı kategorileriyle paylaşabiliriz:

 • Bizim için veri işleme hizmetleri sağlayan grup şirketlerimiz ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ve partnerlerimiz veya bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan veya kişisel bilgilerinizi topladığımızda size bildirilen amaçlar doğrultusunda kişisel bilgilerinizi işleyen diğer taraflar. www.promedart.com
 • Geçerli yasa veya düzenlemeyle ilgili bir durumda (i) bilgilerin paylaşılmasının gerektiğine inandığımızda (ii), yasal haklarımızı uygulamak, tesis etmek veya savunmak için (iii) ya da sizin veya başka bir kişinin hayati çıkarlarını korumak için herhangi bir yetkili kanun uygulayıcı kurum, düzenleyici kuruluş, resmi kuruluş, mahkeme veya diğer üçüncü taraflar;
 • Kişisel bilgilerinizin yalnızca bu Gizlilik Bildiriminde açıklanan amaçlar doğrultusunda kullanılacağı konusunda bilgilendirme yaptığımız takdirde, herhangi bir satın alma, birleşme veya devralma işlemimizle bağlantılı potansiyel bir alıcı (ve aracıları ile danışmanlarına);
 • Paylaşım için onay verdiğiniz herhangi bir kişi.
Kişisel bilgilerin işlenmesi için yasal dayanak (yalnızca AEA ziyaretçileri için)
Avrupa Ekonomik Alanı'ndan gelen bir ziyaretçiyseniz kişisel bilgilerin toplanması ve kullanımına ilişkin olarak yukarıda açıklanan yasal dayanak, ilgili kişisel bilgiye ve bunu topladığımız özel bağlama bağlıdır.

Öte yandan, normalde kişisel bilgilerinizi yalnızca sizin onay vermeniz halinde, sizinle sözleşme yapmak için kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyduğumuzda veya verileri işlemenin meşru menfaatlerimiz kapsamında ve sizin veri koruma menfaatlerinizi veya temel hak ve özgürlüklerinizi kısıtlamayacak şekilde olduğu durumlarda toplarız. Bazı durumlarda sizden kişisel bilgi toplamak için yasal zorunluluğumuz olabilir veya kişisel bilgilerinizi sizin veya bir başkasının hayati çıkarlarını korumak için toplamamız gerekebilir.

Sizinle sözleşme yapmak veya yasal gerekliliklere uymak amacıyla sizden kişisel bilgilerinizi sağlamanızı talep edersek, gerekli açıklamayı uygun zamanda yapacağız ve kişisel bilgi sağlamanın zorunlu olup olmadığı hakkında (ve ayrıca sağlamamanız halinde yaşanabilecek muhtemel sonuçlar konusunda) sizi bilgilendireceğiz.

Benzer şekilde, kişisel bilgilerinizi meşru menfaatlerimiz (veya üçüncü tarafların meşru menfaatleri) kapsamında toplarsak ve kullanırsak, bu meşru menfaatlerin neler olduğu hakkında gerekli açıklamayı uygun zamanda yapacağız.

Affidea, kişisel bilgilerimin güvenliğini nasıl sağlıyor?
Hakkınızda topladığımız ve işlediğimiz kişisel bilgileri korumak için uygun teknik ve kurumsal önlemleri alıyoruz. Aldığımız önlemler, kişisel bilgilerinizi işlerken ortaya çıkabilecek risklere karşı uygun seviyede güvenliği sağlamak içindir.

Uluslararası veri aktarımları
Kişisel bilgileriniz, ikamet ettiğiniz ülkeden başka ülkelere aktarılabilir ve bu ülkelerde işlenebilir. Bu ülkelerde, ülkenizdeki yasalardan farklı veri güvenliği yasaları olabilir (ve bu yasalar bazı durumlarda sizin ülkenizdeki kadar kapsamlı koruma sağlamayabilir).

Web sitesi sunucularımız Türkiye ülkesinde yer almaktadır ve grup şirketlerimiz ile üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız dünyanın her yerinde hizmet vermektedir. Yani topladığımız kişisel bilgilerinizi bu ülkelerin herhangi birinde işleyebiliriz.

Öte yandan, kişisel bilgilerinizin bu Gizlilik Bildirimine uygun şekilde korunması için gereken güvenlik önlemlerini alıyoruz. Benzer güvenlik önlemlerini üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ve ortaklarımıza da uyguladık. Talep etmeniz durumunda bu konuya ilişkin daha fazla bilgi sağlayabiliriz.

Veri saklama
Sizden topladığımız kişisel bilgileri, devam etmekte olan yasal bir işletme gereksinimi doğrultusunda ihtiyaç duyulduğunda saklarız (örneğin size talep ettiğiniz bir hizmeti sunabilmek veya geçerli yasa, vergi ve muhasebe gerekliliklerine uygun şekilde hareket edebilmek için).

Kişisel bilgilerinizi işlemek için devam etmekte olan yasal bir işletme gereksinimiz olmadıkça bu bilgileri sileceğiz veya anonimleştireceğiz. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ise (örneğin kişisel bilgilerinizin yedekleme arşivlerinde saklanması) kişisel bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklayacağız ve silme işleminin yapılması mümkün hale gelene kadar daha fazla işlenmesine izin vermeyeceğiz.

Veri koruma haklarınız
Veri koruma haklarınız aşağıdakileri kapsar:

 • Kişisel bilgilerinize istediğiniz zaman erişebilir, bunları düzeltebilir, güncelleyebilir veya bunların silinmesini talep edebilirsiniz.
 • Buna ek olarak, Avrupa Birliği'nde ikamet ediyorsanız kişisel bilgilerinizin işlenmesine itiraz edebilir, kişisel bilgilerinizin işlenmesini kısıtlamamızı isteyebilir veya kişisel bilgilerinizin taşınabilir hale getirilmesini talep edebilirsiniz.
 • Size herhangi bir zaman gönderebileceğimiz Pazarlama iletişimlerinden istediğiniz zaman cayabilirsiniz. Size gönderdiğimiz pazarlama e-postalarındaki “unsubscribe” (abonelikten çık) veya “opt-out” (cayma) bağlantılarına tıklayarak bu haktan faydalanabilirsiniz. Diğer pazarlama hizmetlerinden (postayla pazarlama veya tele pazarlama) caymak isterseniz aşağıda “Bizimle iletişime geçin” başlığının altında verilen iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşın.
 • Benzer şekilde, sizin onayınızla kişisel bilgilerinizi toplamış veya işlemişsek onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Onayınızı geri çekmek, öncesinde yaptığımız herhangi bir işlemin yasalara uygunluğunu ve onay haricindeki yasal işleme koşullarına bağlı olarak kişisel bilgilerinizin işlenmesini etkilemeyecektir. 
Bu haklardan faydalanmak istediğinizde aşağıda “Bizimle iletişime geçin” kvk@affidea.com başlığının altında verilen iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşın. İlgili veri koruma yasalarına uygun olarak veri koruma haklarından faydalanmak isteyen bireylerden aldığımız tüm taleplere cevap veriyoruz.

Ayrıca kişisel bilgilerinizi toplamamız ve kullanmamıza ilişkin olarak veri koruma makamına şikayette bulunma hakkına da sahipsiniz. Bununla birlikte, sorun yaşamanız halinde ilk olarak bizimle iletişime geçmenizi umuyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen Denetim Yetkilisiyle “Kişisel Verileri Koruma Kurumu” Adres: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Cad. 1407. Sok. No:4, 06520 Çankaya/Ankara, Tel: 0312 216 50 00] iletişime geçiniz.

Bu Gizlilik Bildiriminin Güncellenmesi
Yasal, teknik veya işletmeye ilişkin gelişmeler doğrultusunda bu Gizlilik Bildirimini zaman zaman güncellememiz gerekebilir. Gizlilik Bildirimimizi güncellediğimizde, yaptığımız değişikliklerin önemine uygun şekilde sizi bilgilendirmek için gerekli önlemleri alacağız. İlgili veri koruma yasaları tarafından gerekli görüldükçe Gizlilik Bildirimindeki önemli değişiklikler konusunda onayınızı alacağız.

Bu Gizlilik Bildiriminin üstündeki “son güncelleme tarihini” kontrol ederek Gizlilik Bildiriminin en son ne zaman güncellendiğini görebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin
Kişisel bilgilerinizi kullanmamıza ilişkin sorularınız veya endişeleriniz için şu iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz: E-posta: kvk@affidea.com, Posta Adresi: Karanfil Sokak No:3 1. Levent Beşiktaş / İstanbul