İntermed Sağlık Grubu, Avrupa’nın 16 ülkesinde radyolojik görüntüleme, tıbbi laboratuvar ve kanser tedavisi alanlarında hizmet veren Affidea bünyesinde bir kuruluştur.
Affidea, 157 merkezinde, 3.000 civarında tıbbi personel ile hizmet vermektedir. 

Affidea, Türkiye’de iki ayrı yapı olarak yoluna devam etmektedir. Türkiye’deki diğer firmamız devlet hastanelerine, üniversite hastanelerine ve özel hastanelere radyoloji ve kanser tedavisi ile ilgili hizmetler de vermektedir.
Diğer kolumuz ise özel sağlık sektöründe hizmet veren İntermed Sağlık Grubu’dur. İntermed, 1982’de Nişantaşı’nda kurulmuş ve ilk günden bu yana aynı adresinde hizmet vermeye devam etmektedir. 

İntermed Polikliniği 2008 yılında “Euromedic International” (2014 yılında Euromedic ismi Affidea olarak değişmiştir) tarafından devralınmıştır.
Bugün itibariyle İntermed Nişantaşı şubesi birçok branşda hizmet vermeye devam etmektedir. 

İntermed, 2009 yılında tıbbi laboratuvar bölümünü binasından dışarı taşıyarak merkezi bir laboratuvar kurmuştur. Bu laboratuvar kısa zamanda bugün “İntermed Laboratuvarı” markasıyla İstanbul’a yayılmış 3 şubesi (Bebek, İstinye, Kemerburgaz) ve tüm İstanbul coğrafyasına servis veren mobil laboratuvar personeliyle bir markadır. İntermed Laboratuvarı, tüm testlerine ait sonuçlarının doğruluğunu devamlı dış kalite kontrol programları ile test ettirmektedir. Merkez laboratuvarımız dış hizmetlerinin yanında tüm polikliniklerimize de hizmet vermektedir. İntermed Sağlık Grubu, 2011 yılında Unimed Polikliniğini bünyesine katmıştır. Devralındıktan sonra polikliniğin tıbbi cihazlarının önemli kısmı değiştirilmiş ve iç mekânlar tamamen yenilenmiştir.

İntermed Sağlık Grubu’nun marka ve büyüme stratejileri çerçevesinde Unimed, 2016 yılı Nisan ayında Çiftehavuzlar’daki yeni binasına taşınarak hizmet alanını 3 kat büyütmüştür.
Yeni binada hizmet spektrumuna fizik tedavi ve çocuk hastalıkları departmanlarını eklemiş; ayrıca radyoloji bölümüne de daha önce bina şartlarından dolayı kurulamayan MR cihazı kurulmuştur. Artık “İntermed Çiftehavuzlar Şubesi” olarak hizmetlerine devam edecek merkez, 40’ın üzerindeki hekim sayısı, 50’nin üzerindeki tıbbi personeli ile İntermed Sağlık Grubu’nun en yeni ve en büyük üyesidir.

Grubumuz, hala bünyemizde çalışmaya devam eden değerli hekimlerimiz İntermed Polikliniği kurucusu Dr. Hasan İnsel’e; Unimed Polikliniği Kurucuları Dr. Sungur Çıvga, Dr. Ergün Özgüç, Dr. İnkılap Taşbaşı, Dr. Aynur Çıvga ve Dr. Zuhal Apaydın’a minnetlerini sunar.

info.intermed@intermed.gen.tr