Yeni Jenerasyon 256 Kesit BT İle Optimum Doz Yüksek Kalitede Tanısal Görüntü "DoseWatch"

"DoseWatch" SAĞLIĞINIZA TAKINTILIYIZ!
Bilgisayarlı Tomografi yöntemi ile tanısal değeri olan görüntülerin oluşturulması için gerekli radyasyon dozu düzeyleri, hastanın yaşı, VKİ ( vücut kitle indeksi ) değeri ve ayrıca vücudun görüntülenen kısmı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.Bu nedenle hastalarımıza uygulanacak çekim protokollerinin tümü seçkin bir uzmanlar grubu tarafından özel olarak tanımlanmıştır. Affidea BT incelemelerini mümkün olduğunca güvenli hale getirmek için tüm Avrupa da ve Türkiye deki görüntüleme merkezlerimizde ‘’DoseWatch’’ uygulaması ile doz mükemmelliği kampanyası başlamıştır. ‘’DoseWatch’’ her hastaya özel uygun dozu değerlendiren takip izleme programıdır. ALARA ( as low as reasonablyachiveable ) prensibi gereğince yüksek görüntü kalitesi mümkün olan en düşük doz ile sağlanır.
Doz Optimizasyonu Nedir?
En gelişmiş teknolojiye sahip Bilgisayarlı Tomografi cihazları ile hastalarımızın incelemelerini yapıyoruz. BT cihazlarımız üretici firmaların deneyimli mühendisleri tarafından düzenli olarak kontrol ve testlerden geçirilmektedir. BT cihazımız en son teknoloji ürünü gelişmiş detektörlere ( Nano Panel Elite ) ve yazılımlara ( IMR Low-contrastresolution 2 mm @ 0.3% @10.4% mGy CTDI ) sahiptir. Böylelikle görüntüde, çok düşük kontrast farklılıklarını minimum doz ile saptayabiliyoruz. Bu kadar gelişmiş teknolojiye sahip cihazlar Avrupa’da sınırlı sayıda merkezde bulunmaktadır.Hastalarımız tarafından alınan radyasyon seviyelerinin optimizasyonunu izlemek, kontrol etmek ve kaydetmek üzere ‘’DoseWatch’’ yazılımını kullanıyoruz.‘’Doz Optimizasyonu Politikamız’’ doğrultusunda radyasyon hassasiyetinin artırılması için, doz verilerini inceleyen, protokolleri optimize eden ve en iyi uygulamaları geliştirmek için çalışan özel bir doz ekibi, sorularınızı cevaplıyor ve sizlerle uygulamalarımıza yönelik en detaylı bilgileri paylaşıyoruz.
İntermed, Affidea Kuruluşudur.
Türkiye'de sadece Affidea, hastalarının aldığı dozları, çok sayıda merkezinde Avrupa ve Amerika standartlarının da üzerinde detaylı olarak izliyor ve inceliyor.
Böylece en mükemmel doz için kapsamlı veriler elde ediyoruz.