Genlerinize Kulak Verin

Genografi, DNA’nızı ve yaşamınıza nasıl etki edebileceğini detaylı olarak öğrenmenizi sağlayan kişisel bir genetik analiz hizmetidir.
Kendinizi daha yakından tanıyın!
Genografi, DNA’nızı ve yaşamınıza nasıl etki edebileceğini detaylı olarak öğrenmenizi sağlayan kişisel bir genetik analiz hizmetidir.
Genografi size aşağıdaki alanlarda yaşamınıza etki edecek önemli veriler sağlar.
  • 250’den fazla kalıtsal hastalığa karşı risk durumunuz
  • Bedeninizin farklı spor ve beslenme alternatiflerine göre nitelikleri
  • Çocuklarınıza ve sonraki kuşaklara taşınacak genetik özellikleriniz
  • Farklı ilaç ve tedavilere karşı olası tepkiniz
  • Siz herkesten farklısınız!
İnsan genomunda devasa zenginlikte bilgiler gizlidir ve deşifre edilen insan genomunun işlevleri hakkındaki bilgilerimiz her geçen gün artmaktadır. İnsan genomundaki bilgiler kişiden kişiye göre çok ufak farklılıklar göstermektedir. Ancak bu ufak farklar bizi diğer insanlardan ayıran tüm özelliklerimizi belirleyecek kadar etkilidir. Farklı genler farklı insanlarda farklı şekilde aktive olduğunda genetik çeşitlilik oluşur ve bu bizim özel, kimliğimiz haline gelir.
Bu genetik çeşitlilik insanlardaki hastalıklara, bazı ilaçlara ve çevresel toksinlere karşı gösterilen duyarlılık farkını açıklar ve bunlara genel olarak “varyasyon” denir. Bazı genetik varyasyonlar diyabet ve obezite gibi sık görülen hastalıkların riskini arttırırken, bazıları çeşitli ilaçlara tolerans veya toksinlere karşı duyarlılık şeklinde kendini gösterebilir.
Genetik kodlarınızı öğrenmek sizi kendiniz ve yaşamınız hakkında daha bilinçli hale getirecektir.
Kendi genetik varyasyonları hakkında bilgi sahibi olan kişiler yaşam biçimlerini buna göre belirleme ve daha sağlıklı bir hayat sürme fırsatına sahiptirler. Kişisel genetik testleri, kişinin sağlığı ve zindeliği için yeni yaklaşımlar sağlar.
Sağlıklı bir yaşam için bedeninizin tepkilerini kavrayın!
Uzun dönemli kilo kontrolü, zinde bir yaşam ve sağlıklı form tutmak için genetik verileriniz yardımcı olabilir. Besin alerjileri, yeme alışkanlıkları ve egzersiz tepkinizle ilgili bilgi sahibi olarak daha sağlıklı bir yaşam sürebilir ve vücudunuzun tüm kapasitesini kullanabilirsiniz.
Hastalık risklerinizi öğrenin!
Genografi, koruyucu ve önleyici tıp için bir başlangıç noktasıdır. Genetik hastalıklara yakalanma riskinizi önceden tespit ederek bu konuda önlem alabilirsiniz.
Alzheimer, kalp ve obezite gibi kronik hastalıklara; meme kanseri ve kolon kanseri gibi onkolojik hastalıklara sahip olma riskinizi öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerin ışığında gerekli yaşamsal değişiklikleri yaparak önemli bir avantaja sahip olabilirsiniz.
Çocuklarınız ve sonraki nesillere bıraktığınız mirası öngörün!
Çocuğunuzun sağlığını doğrudan etkileyecek birçok genetik hastalık için taşıyıcı durumda olabilirsiniz. Genografi ile taşıyıcılık durumunu belirleyen anne-baba adayları, gebelik öncesi gerekli adımları atarak sağlıklı bebekler dünyaya getirebilir. Riskli hastalıklara yönelik olarak yapılan gebelik öncesinde testlerle genetik hastalıkların önemli bir kısmı tespit edilebilir ve bu sayede mutlu bir aile hayatı sürdürülebilir.